כיצד נחלצים מהמבוי המדיני הסתום?

"הסכנה המרחפת על מדינת ישראל היא סכנה קיומית הנובעת מן הדרך בה מובילה אותנו הנהגת המדינה הנוכחית אל עבר המדינה האחת, בין הירדן לים. במציאות זו – בין אם תהיה זו מדינה דו-לאומית ובין אם תהיה זו מדינת אפרטהייד – לא תהיה יותר מדינת ישראל כפי שהכרנו, לא מדינת הלאום של העם היהודי ולא מדינה דמוקרטית. האם נוכל להשלים עם סכנה קיומית שכזו ?  התשובה ברורה מאליה ולכן התחושה בקרב רבים מאיתנו ובקרב חלקים גדולים בציבור היא שזו מלחמה על הבית" – במילים אלה פתח ב-28/3/2017 יו"ר קבוצת המומחים לשלום ולביטחון, תא"ל (מיל') גדי זהר, את הכינוס המיוחד אותו יזמה העמותה לדיון בשאלה כיצד נחלצים מהמבוי המדיני הסתום.
במהלך הכינוס, שהתקיים במכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב בנוכחות כ-100 משתתפים, הציג חבר העמותה תא"ל (מיל') אודי דקל, המשמש גם כסגן ראש המכון למחקרי ביטחון, מספר כיווני-פעולה אפשריים להיחלצות מהמצב המדיני הקיים תחת הכותרת "מפת הדרכים להיפרדות מהפלסטינים" ואף הוביל את הדיון סביב הנושא, בהשתתפות ערה ופעילה מצד הקהל.
בהמשך הכינוס התארח שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), שאמר: ״אתם במועצה לשלום ולביטחון שייכים לקבוצות שנותרו בישראל שעדיין לא ויתרו. ההיסטוריה של המפעל הציוני וישראל התאפיינה במנהיגים שלקחו יוזמה וביכולת לקבל החלטות. באסטרטגיה ולא בטקטיקה. או שהולכים להפרדה, או שהולכים למדינה אחת כחזונו של עזמי בשארה. אין סיבה להישאר בשטעטל הגלותי המדומה שבו מנסים להשאיר אותנו. מורו ורבו של נתניהו – שמיר – דאג לומר – הערבים אותם ערבים והים אותו ים. גם היום, הים אותו ים ואם לא נשכיל להיפרד מהפלסטינים – לא נוכל לשמור על ישראל כמדינה יהודית בין הירדן לים. בן גוריון בחר במדינה היהודית וזו גם הבחירה שלי״. 
 
לצפייה בעיקרי הדברים שנשא יו"ר העמותה, תא"ל (מיל') גדי זהר, במהלך הכינוס - לחצו כאן
 
לצפייה בדבריו של תא"ל (מיל') אודי דקל בכנס - לחצו כאן
 
לצפייה בקטע מדבריו של ח"כ עמיר פרץ במהלך הכינוס – לחצו כאן
 
                                                                                  
                           צילום: עמית הובר   
הפעילות שלנו
חדשות ועדכונים
הירשמו לניוזלטר שלנו: